Şarj İstasyonu Kuracaklara Altın Tavsiyeler

Şarj İstasyonu Kuracaklara Altın Tavsiyeler

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi yaygınlaşan taşıtların doğaya verdikleri zarardan dolayı elektrikli arabalara olan ilgi gittikçe artmaktadır. Ozon tabakasının da incelmesinden dolayı yaşanan küresel ısınmaların büyük bir kısmını araba egzozlarından çıkan zararlı gazların etkisi oldukça fazladır.

İnsanların artık doğanın kendileri için ne kadar önemli olduğunu anladıklarını ve de bunu etkileyen etkenleri minimuma indirmeye çalıştıklarından dolayı elektrikli arabalara olan ilgi son zamanlarda artmaktadır. Büyük firmalarında bu projelere destek vermeleri elektrikli arabaların daha da çoğalmasını sağlamaktadır.

Daha İyi Bir Doğa

İnsanların bu yeryüzünde ki yapmış oldukları çevre karşıtı işlerin sonuçlarını tekrardan her zaman olduğu gibi yine insanlar zarar görmektedirler. Çernobil faciası bu duruma en iyi örnek olacaktır. Elektrikli arabalar sayesinde doğanın birazda olsa daha iyi bir hale gelmesini vede doğa koşullarını bir nebzede olsa normale döndürmesi açısından tüm dünya ülkeleri tarafından desteklenen bir projedir.

Elektrikli Araba Şarj Sorunu

Elektrikli arabalarda herkesin aklına ilk olarak akaryakıt olmadığından dolayı nerede şarj edilmesi gerektiği sorusu geliyor. Elektrikli arabaların yaygınlaşmasıyla bu sorun gittikçe ortadan kalkmaktadır hatta AVM’lere araç şarj istasyonu yapmak gibi insanların hayatını aşırı derecede kolaylaştıracak fırsatlar sunmaktadır. İnsanların hem daha ucuz miktarlarda arabalarını şarj etmesi hem de gönül rahatlığı ile AVM deki işlerini hallede bilmelerini sağlamaktadır. Böyle projeler sayesinde şarj sorunu da ortadan kalkmış bulunmaktadır.

Elektrikli Araba Üreticileri

Elon Musk tarafından kurulmuş olan Tesla elektrikli araba konusunda dünya devleri arasında gösterilirken bu duruma Toyota, Mercedes, Bmw, Wolskvogan vb. gibi büyük araba üreticileri de girmektedir. Son zamanlarda ülkemizde tanıtılan Togg elektrikli arabası ile de Türkiye’nin de bu pazarda yer aldığını tüm dünyaya duyurmuş bulunuyor.

Yan sanayi yönünden de bu durumun ne kadar önemli olduğu göz ardı edilemez. Bu durumda elektrikli arabanın ülkemizde de ne kadar önemli bir konumda olduğunu görmekte bulunmaktayız. Bu durumdan ötürü de artık Türkiye de de AVM’lerde şarj istasyonu görmek çok şaşırtıcı bir durum olmayacaktır.

Elektrikli Araba Üreticileri Şarj Çözümü

Dünyada popüler olarak kullanılan Tesla markalı araçların gerek yazılımında kullanılan üstün yapay zeka teknolojisi sayesinde gerekse elektrikli araba konusunda ki tecrübelerinden dolayı çoğu insanın aklına ilk gelen markalardan birisi haline gelmektedir. Ayrıca açıklanan verilere göre insanların artık daha uygun fiyatlarla da benzin, motorin gibi pahalı yakıtlar yerine hem kolay ulaşılabilen hem de zararsız enerji olarak görülen elektrikli araba ile 1$ gibi cüzi bir ücret karşılığında ortalama bir depo ile aynı mesafede yolculuk yapılabilmektedir. Tesla bu durum hakkında elektrikli arabaların yaygınlaşması ile beraber gerek AVM otoparkları olsun gerek yemek yediğimiz restoranlar olsun hepsinde kolay bir şekilde şarj edilebilmesi öngörülmektedir. Bu yüzden girişimci iş adamlarının elektrikli arabalar için şarj istasyonu kurma projelerinin olduğu söylenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.